Jste zde

Často kladené otázky

  • K čemu slouží formulář na dotazy?

Kontaktní formulář slouží k odeslání dotazu, který pokládá posluchač Svobodného rádia do vysílání Studia Berlín a nebo do vysílání zpravodajského pořadu GEOPOLITAN.

  • Jak formulář přesně funguje?

Ve formuláři jsou všechna políčka k vyplnění povinná. Znamená to, že bez odpovědi na otázky u jednotlivých políček systém neumožní odeslání formuláře. Znamená to, že nelze systém donutit, aby některá políčka nebyla vyplněna a i přesto došlo o odeslání formuláře.

Odeslání se provádí prostřednictvím tlačítka "Odeslat dotaz".

  • Proč musím vyplnit všechna políčka formuláře?

Před odesláním formuláře je nutné, aby byla všechna pole vyplněna tak, jak Vy si přejete. Jejich vyplněním podle Vašich představ dáváte moderátorovi najevo svá přání, tedy zda si například přejede dotaz zveřejnit v aktuálním nebo následujícím pořadu, zda si přejete či nepřejete zveřejnit své jméno či přezdívku v případě, že bude Váš dotaz zveřejněn a samozřejmě zda si Váš dotaz přejete zveřejnit.

Například si přejete položit moderátorovi dotaz, který se netýká obsahu vysílání, ale týká se například jeho účasti či účasti některého z hostů na pravidelném srazu Svobodného rádia. Pokud si přejete, aby byl Váš dotaz zveřejněn ve vysílání, vyberete volbu "Souhlasím" pokud si však nepřejete, aby bylo zveřejněno Vaše jméno nebo přezdívka, vyberete volbu "Nesouhlasím".

  • Přeji si uvést pouze svou přezdívku a nikoliv reálné jméno. Je to možné?

Samozřejmě, že po Vás nepožadujeme uvádění Vašeho reálného jména - spíše doporučujeme, abyste uvedli svou přezdívku a nebo jméno, pod kterým jste posluchačům a moderátorovi již známí. Do pole "Vaše jméno nebo přezdívka" tedy uvedete například. "Jana z Třebíče".

  • Je nutné, abych uváděl některé své osobní údaje?

Viz. předcházející odpověď. Nepožadujeme po Vás uvádění Vašeho reálného jména, telefonního čísla, poštovní či elektronické adresy, rodného čísla či dalších jiných osobních údajů. Doporučujeme uvést pouze Vaši přezdívku a text dotazu moderátorovi.

  • Jak můj dotaz moderátor uvede, pokud si nepřeji zveřejnit jméno ani přezdívku?

Moderátor uvede pouze "posluchač" či "posluchačka" podle rodu, který uvedete v textu. Slovo "posluchač" můžete případně uvést do políčka "Vaše jméno nebo přezdívka" a pak je lhostejné, jakou volbu uvedete v poli "Souhlasím se zveřejněním svého jména nebo přezdívky". V takovém případě moderátor uvede pouze slovo "posluchač".

  • Mohu klást otázky přímo do vysílání prostřednictvím tohoto formuláře?

Ano, prostřednictvím tohoto formuláře lze klást moderátorovi či hostovi dotaz přímo do vysílání. Ani moderátor, ani režie však neručí za to, že bude s ohledem na telefonické či SMS dotazy zodpovězen.

Vaši dotazům však věnujeme v průběhu celého kalendářního týdne pozornost a není-li zodpovězen ihned, na odpověď se můžete těšit v některém z následujících pořadů. Odpověď si na moderátorovi nelze vynutit ;-)

  • Mohu pokládat dotaz prostřednictvím formuláře i z mobilního telefonu?

Ano, pokud máte k dispozici smartphone s připojením k síti internet, dotaz lze odesílat odkudkoli v reálném čase.